EndoCare / ul. Borowska 242 / Lokal U1

Nasi specjaliści

dr hab. med. Paweł Domosławski

Dr hab. med. Paweł Domosławski, z ponad 30-letnim doświadczeniem w medycynie, jest cenionym specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, endokrynologicznej oraz małoinwazyjnej. Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu w 1987 roku i od tego czasu rozwijał swoje umiejętności zarówno w Polsce, jak i za granicą – m.in. w Herlev University Hospital w Kopenhadze oraz Worcester University Hospital w USA. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Chirurgii Ogólnej.

Doświadczenie zawodowe

Paweł Domosławski specjalizuje się w chirurgii endokrynologicznej, koncentrując się na operacyjnym leczeniu chorób tarczycy, przytarczyc oraz nadnerczy. Jako pierwszy w Klinice wprowadził technikę całkowitego usunięcia tarczycy w chorobie Gravesa-Basedowa, bazując na najnowszych rekomendacjach i technikach neuromonitoringu. W latach 2015-2018 pełnił funkcję Kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej, a po jej likwidacji przeniesiony został do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie obecnie jest zastępcą Kierownika Kliniki.

Osiągnięcia naukowe

Obronił pracę doktorską na temat choroby Gravesa-Basedowa w 1995 roku, a w 2014 roku uzyskał habilitację dzięki pracy nad ekspresją czynników molekularnych w tej samej chorobie. Jest autorem lub współautorem ponad 120 publikacji naukowych i aktywnym członkiem różnych towarzystw naukowych, w tym Towarzystwa Chirurgów Polskich, którego jest Przewodniczącym Oddziału Dolnośląskiego od 2019 roku. Jako prodziekan wydziału lekarskiego ds. studentów (2015-2019) na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, Dr Domosławski jest zaangażowany w kształcenie przyszłych medyków

Szybka rejestracja online

Paweł Domosławski - ZnanyLekarz.pl